Osnovno usposabljanje za mediatorje (64 ur ali 140 ur) v Ljubljani in Mariboru - v letu 2013/2014

V sklopu Centra za mediacijo in obvladovanje konfliktov Zavoda RAKMO Vas obveščamo, da smo v Ljubljani in Mariboru razpisali nove termine jesensko/zimske izvedbe Osnovnega usposabljanja za mediatorje (64 in 140 ur). 

Usposabljanje za mediatorje pri Zavodu RAKMO temelji na metodah dela, ki razvijajo mediacijske veščine in spretnost vodenja mediacije in so zato pridobljena znanja takoj uporabna v konkretnih konfliktnih situacijah.

Osnovno usposabljanje za mediatorje v obsegu 140 ur predstavlja temelj za izvajanje mediacije, saj razvija temeljne veščine in daje potrebna znanja. 

64-urno uposabljanje  oz. 1 sklop (prvi štirje deli) osnovnega usposabljanja za mediatorje pa prispeva k razvijanju veščin uporabnih v lastnem okolju (doma, na delovnem mestu ...) oz. za vodenje neformalne mediacije. 64-urno uposabljanje tudi ustreza kriterijem za uvrstitev na seznam mediatorjev v programih sodišč. Za razvoj sposobnosti za samostojno in kompetentno vodenje formalne mediacije oz. sodelovanje pri vodenju formalne mediacije se priporoča vsaj 140-urno osnovno usposabljanje (oz. 1. in 2. sklop osnovnega usposabljanja). 

Na povezavi mnenja lahko preberete več mnenj o naših usposabljanjih za mediatorje. Na povezavi video izjave pa lahko poslušate, kaj so o naših usposabljanjih povedali posamezniki, ki so se usposabljali za mediatorje pri nas.

Na povezavi OPIS USPOSABLJANJA (64 UR) in OPIS USPOSABLJANJA (140 UR) lahko pogledate tudi podrobnejši opis obeh programov Osnovnega usposabljanja za mediatorje.

   

Mediacija ali posredovanje v sporu je proces, ki ga usmerja mediator in v katerega se sprte strani ali strani, ki imata določeno sporno področje ali vprašanje, vključita prostovoljno z namenom iskanja rešitve, ki bi bila sprejemljiva za obe strani. Prednost mediacije je v učinkovitosti, nizkih stroških, visoki stopnji uspešnosti in obojestranski sprejemljivosti rešitve. Poleg formalne pa je zelo koristna tudi neformalna mediacija, ki je uporabna tako v osebnih odnosih kot tudi na delovnem mestu.

Mediator - oseba, ki je usposobljena za vodenje procesa mediacije - pomaga udeleenim v procesu, da konstruktivno izrazijo probleme, interese in potrebe in aktivno sodelujejo pri iskanju rešitve. Mediator je nevtralen in skrbi za proces, glede vsebine pa se ne opredeljuje. Poleg hitre in zadovoljive rešitve mediacija prispeva k izboljšanju odnosov in sodelovanja med sprtima stranema, zmanjšuje verjetnost zaostrovanja sporov v prihodnje in prispeva k razvijanju učinkovitih oblik preprečevanja in razreševanja teav in nesoglasij.

Več o delavnici (termini, prijava) si lahko preberete tukaj

Vir: Zavod Rakmo

 

PROJEKTI


Ambasador znanja


Sistem kakovosti MiQ


Noč moč neformalnega


Ljudje najdejo rešitve


Brez nas ne bo šlo. NVO!


Grozd MINVOS


Spletne učilnice


MINVOS Kamp


Zbor članic


Odprtokodna podpora


Neformalno garantiramo kakovost - Licenciranje predavateljev


Razvoj družbenih inovacij in prenos javnih pooblastil

Financerji projekta

LOGOTIP-ESS-SLO
mjup

Konzorcijski partnerji

 umi
 primss
 nefiks

Pravno obvestilo

Uporaba spletne strani in varovanje zasebnosti
Licenca Creative Commons
Spletna stran minvos.org je objavljena pod licenco Creative Commons
Priznanje avtorstva 4.0 International.

PRAVNO OBVESTILO

Kontaktirajte nas

059 055 575
051 244 399
EIC Univerzum Minerva Maribor
Prušnikova ulica 46, p.p 614
2001 Maribor
Pisarna: Arnolda Tovornika 13
2000 Maribor

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..